Gezocht: gepassioneerde muzikanten voor Het MAX Orkest!
Nederland barst van het muzikaal talent, ook onder 50-plussers. Of het nu gaat om ex-professionals uit de grote (omroep)orkesten van vroeger of lokale sterren uit de honderden bandjes die ons land rijk is. Al deze muzikanten delen een passie voor muziek. Voor het nieuw programma Het MAX Orkest, is Omroep MAX samen met producent Talpa Studios, op zoek naar deze muzikale talenten om samen een orkest mee te vormen.
Talent, passen en verhalen komen samen
In het programma, gepresenteerd door André van Duin, komen talent, passie en verhalen samen. In 7 afleveringen worden 50-plussers (en 60-, en 70- en 80-plussers!) met muzikale ambities uitgedaagd om een plek te veroveren in het orkest. Het orkest zal uiteindelijk schitteren tijdens een groots slotconcert. Het programma Het MAX Orkest is te zien in de zomer 2025.
Meld u aan voor Het MAX Orkest
Speelt u prachtig viool, bent u trots op uw trompet-talent of drumt u de pannen van het dak? En heeft u zin om van de bank te komen en een nieuw muzikaal avontuur aan te gaan? Dan is Het MAX Orkest iets voor u!
Voor ons orkest zijn we op zoek naar de volgende instrumenten: viool, altviool, cello, contrabas, fluit/piccolo, hobo/althobo, hoorn, trompet, altsax/tenorsax, trombone, percussie, piano, keyboards, basgitaar, gitaar, drums, backing vocalisten.
Het gaat een heel exclusief orkest worden, met maar een beperkt aantal plekken. Hierdoor zijn er een aantal instrumenten helaas afgevallen en is de keuze gemaakt voor een bezetting zoals hierboven genoemd. Er is gekozen voor een pop-symphonische bezetting, met 20 instrumentalisten. Een pop-symphonische bezetting houdt in dat de rhythm-sectie het hart vormt van het orkest, aangevuld met hout, koper en strijkers. Maar wel in de juiste balans. Dan zijn de mogelijkheden niet oneindig qua samenstelling. Wellicht zijn er in de toekomst mogelijkheden om de bezetting uit te breiden met onder andere clarinet, fagot en laag koper.
Bent u die gepassioneerde muzikant en 50 jaar of ouder? Kunt u van bladmuziek spelen en verheugt u zich erop om samen weer muziek te gaan maken? Geef u op en wie weet speelt u straks van Billy Joel tot Elvis, van Robbie Williams tot Anita Meyer met dit orkest in één van de mooiste zalen van Nederland. Aanmelden kan tot 31 maart 2025!
Komt u er via het aanmeldformulier niet uit? Stuur dan een mail naar orkest@talpastudios.com en dan helpen de collega’s van Talpa u verder.
(Talpa Studios is de producent van het programma in opdracht van Omroep MAX. Foto ter illustratie: Shutterstock)
Geef een reactie
U moet inloggen om een reactie te kunnen plaatsen.
Ben amateur fagottist (en Contra-fagot). Geen professional. Ben 72, met pensioen (medicus), hoogleraar aan de technische universiteit Eindhoven en na pensionering bedrijfje in fotonica begonnen, met collegae om heel gevoelig temperatuurveranderingen bij mens en dier te meten. Muziek is een welkome afleiding. Speel in twee ensembles, allemaal ouderen. Weet niet of dit iets voor me is, maar muziek maken is altijd leuk. Vriendelijke groet, Erik Korsten
Hallo beste mensen , ik al jaren een befaamd zanger , zowel jazz als slagerzanger(Nederlands duits en Engelstalig .
Met een warm stemgeluid in een breed register
Tot heden alles op amateur niveau .
Ik beleef er veel plezier aan en het geeft energie .
Ook als bugelist, trompettist en keyboardspeler .ben 64 jaar en nog drie dagen werkend .
Muziek is mijn passie en geweldige uitlaatklep .
Heb ervaring opgedaan met orkesten .
Ik ben ook fagottist. Ik mis de fagot in het rijtje.
Is vast een vergissing?
KarinB
Beste KarinB, bedankt voor uw reactie. Het gaat een heel exclusief orkest worden, met maar een beperkt aantal plekken. Hierdoor zijn er een aantal instrumenten helaas afgevallen en is de keuze gemaakt voor een bezetting zoals deze nu op de website staat. Vriendelijke groet, webredactie MAX Vandaag
Waarom worden er geen klarinettisten gevraagd. Gemis voor het orkest
Beste lilian.rinus, bedankt voor uw reactie. Het gaat een heel exclusief orkest worden, met maar een beperkt aantal plekken. Hierdoor zijn er een aantal instrumenten helaas afgevallen en is de keuze gemaakt voor een bezetting zoals deze nu op de website staat. Vriendelijke groet, webredactie MAX Vandaag
een orkest zonder een bastuba?….dat wordt niks…;-)
een orkest zonder een bastuba?….dat wordt niks…;-) Men gaat (weer) voorbij aan het feit dat het grootste aantal amateurmuzikanten in de hafabra wereld te vinden zijn. De hafabra cultuur in Nederland is uniek in de wereld en behoort tot het Nederlands erfgoed! Nederland kent top blaasorkesten en componisten van wereldformaat!
Beste tubafreak, bedankt voor uw reactie. Het gaat een heel exclusief orkest worden, met maar een beperkt aantal plekken. Hierdoor zijn er een aantal instrumenten helaas afgevallen en is de keuze gemaakt voor een bezetting zoals deze nu op de website staat. Vriendelijke groet, webredactie MAX Vandaag
Waarom geen bariton/euphonium? Zo’n prachtig instrument.
Beste Giel1968, bedankt voor uw reactie. Het gaat een heel exclusief orkest worden, met maar een beperkt aantal plekken. Hierdoor zijn er een aantal instrumenten helaas afgevallen en is de keuze gemaakt voor een bezetting zoals deze nu op de website staat. Vriendelijke groet, webredactie MAX Vandaag
Jammer dat er geen klarinettisten gevraagd worden die zitten toch in alle,soorten orkesten behalve een fanfareorkest?
Beste Anja Klarinettist, bedankt voor uw reactie. Het gaat een heel exclusief orkest worden, met maar een beperkt aantal plekken. Hierdoor zijn er een aantal instrumenten helaas afgevallen en is de keuze gemaakt voor een bezetting zoals deze nu op de website staat. Vriendelijke groet, webredactie MAX Vandaag
Ik mis nogal wat instrumenten die mogen inschrijven. Een groot deel van de hafabra instrumenten is niet welkom, terwijl dit het grootste deel van de muzikanten in Nederland betreft. Wellicht bewust gedaan. Jammer. Gemiste kans Omroep Max.
Is dit leuke initiatief onder talpa voorwaarden? (Geen betaling en heel veel uren maken voor een reiskostenvergoeding).
Beste Jan, waarom staat er al een tuba opgesteld in het promotiefilmpje als je hem niet nodig hebt? We verheugen ons al op de uitnodiging voor het groots omroepmax hafabra orkest!
Muzikale zwaarkopergroet van Rob
Goed idee!
Wat gaat het orkest doen, als het eenmaal geformeerd is? Blijft het langer bestaan dan de audities en het eerste optreden?
Zijn bij de audities begeleidings-opnamen toegestaan?
Wat is de uiterste aanmelddatum?
Ik vind het een leuk idee, maar doodeng. Ik ben een beginnend keyboard speler en kan wel noten lezen. Of ik in een dergelijk orkest pas is maar de vraag. Wie niet waagt wie niet wint!
Ik speel blokfluit in een ouderenorkest. Kan ik me aanmelden?
Jammer dat er geen klarinettisten worden gevraagd voor het orkest . Speel besklarinet , basklarinet en altklarinet .
Hopelijk zijn er bij een volgend project wel klarinettisten nodig . Als het kan wil ik op de hoogte gehouden worden voor toekomstige plannen. . Met muzikale groet , Jacqueline Schenkelaars .
Graag geef ik mij op voor het orkest. Ik speel alt en tenor sax op amateur niveau in een fanfare orkest en in een kamerorkest en met een 3 tal dames in een ensembeltje. Muziek maken met elkaar is mijn passie. Ik ben 71 jaar en woon in Drenthe.
Groet Mieke Groen
Beste Mieke,
Leuk dat je interesse hebt! Aanmelden kan via de knop ‘Meld u hier aan’, in bovenstaand artikel.
Met vriendelijke groeten,
Redactie MAX Vandaag
Wanneer is de sluitingsdatum van aanmelding?
Beste elviraheijdendael, bedankt voor uw reactie. Er is nog geen sluitingsdatum bekend. Vriendelijke groet, webredactie MAX Vandaag
ik ben amateur pianiste. Lange ervaring. Wanneer zijner repetities en waar.
Leuk initiatief!
Wat een merkwaardig orkest wordt dit.
Wat is exclusief? Kan dat worden uitgelegd?
Er wordt gepromoot met 50plus en voor iedereen….
zonder fagot, klarinet, bastuba en andere blazers ben ik heel benieuwd. En… waarom zo’n elitaire reactie van Max Vandaag?
Dit voelt echt zo slecht
Aangemeld en dan…..? Hele zomer vrijhouden? Of toch maar vakantie plannen maken?
De afwachtstand: wij bellen u. Of niet.
Is er een globale planning bekend?