Win kaarten tentoonstelling Sweet Memories van Simone Post
Publicatiedatum: 4 april 2025
Alles wat u van 5 april tot en met 31 augustus 2025 ziet en ruikt tijdens de tentoonstelling Sweet Memories in museum Voorlinden is gemaakt van snoep. Kunstenares Simone Post heeft hier namelijk haar ouderlijk huis nagebouwd met schuimpjes, spekjes en snoepkettingen. Compleet met knuffels, stapelbed en haar moeders naaiatelier.
Een verlangen naar de kindertijd
Met Sweet Memories nodigt Post u uit om terug te keren naar een tijd waarin alles nog mogelijk lijkt. Ze voert u mee naar de lieflijke, onschuldige wereld van een 3-jarige. Als peuter is het leven nog heerlijk simpel: alles kan en alles is kneedbaar. Het is een periode van onbevangen vrijheid en pure verwondering.
Post maakt bij Voorlinden haar eigen herinneringen aan die leeftijd tastbaar met snoep en bouwt daarmee nauwkeurig haar stapelbed, knuffels en zelfs de kroonluchter in de woonkamer na. De zoete geuren, zachte kleuren en meegevende materialen roepen een warm gevoel van veiligheid op, een geborgen sfeer vol dromen en potentie.
Internationale erkenning
Simone Post (1990) is geboren in Utrecht en studeerde in 2015 cum laude af aan de Design Academy Eindhoven. Met haar gedurfde materiaal- en patroonexperimenten heeft ze diverse internationale prijzen gewonnen, waaronder Domotex Best Studio Artist Design, Dutch Design Award Best Product en Best Young Designer.
Haar werk wordt over de hele wereld tentoongesteld en is opgenomen in diverse museumcollecties waaronder het Vitra Design Museum, Weil am Rhein, het Centraal Museum, Utrecht, MAD Parijs en het Cooper Hewitt in New York. Simone woont en werkt in Schiedam.
Beantwoord de prijsvraag en maak kans op kaarten voor de tentoonstelling Sweet Memories van Simone Post
(Deze prijsvraag loopt tot 11 april)
Win kaarten tentoonstelling Sweet Memories van Simone Post
(Foto: Antoine van Kaam)